Návštěvníci mohli obdivovat zejména králíky, holuby, exotické ptactvo, morčata a další živé exponáty. Někteří nezůstali jen u prohlížení a využili možnosti rozšířit svůj vlastní chov o nový přírůstek, protože výstava byla prodejní.

„Největší zájem byl o chovné králíky,“ potvrdil předseda výstavního výboru Luděk Karel. „Dětem se samozřejmě nejvíce zamlouvají exoti a zakrslí králíčci. Pokud mají zájem například o koupení andulky, je pro nás důležité, aby u toho byl pokud možno i jeden z rodičů, aby doma nedošlo k nepříjemnému překvapení a andulku nepotkal špatný osud,“ zdůraznil prodejní zkušenost.

Zdaleka ne každý rodič však přicházel s obavou, že jeho ratolest podlehne atmosféře a bude si chtít domů odnést živý exponát. „Já se jmenuji Vojta Brejník a nejvíc se mi líbí papoušek královský,“ svěřil se jeden z malých návštěvníků, který si exotické ptactvo prohlížel s rodiči a dvěma sourozenci. „Ale domů bych žádné zvířátko nechtěl, já mám plyšové,“ dodal překvapivě.

Podle slov jednatelky výstavního výboru Aleny Kašparové letos porota vystavovatelům udělila celkem čtyřicet čestných cen a počet návštěvníků se zhruba hodinu před skončením akce pohyboval na čísle přibližně tří set.

Zdeňka Ortová