Této dvoudenní akce pořádané členy základní organizace Českého svazu chovatelů se zúčastnilo sto devět vystavovatelů nejen znašeho regionu, ale i sousedících okresů. Je potěšitelné, že mezi vystavovateli bylo jedenáct žen a dívek a osm mladých chovatelů. Pro zájemce byly připraveny expozice s260 kusy králíků (mladí chovatelé 16 kusů).

Mezi sedmdesáti kusy drůbeže byla zastoupena velká, zakrslá, zdrobnělá i bojová plemena, perličky, krůty, husy, kachny (zúčastnilo se také pět mladých chovatelů). Expozice holubů měla vklecích a voliérách na sto šedesát kusů holubů. Mezi nabídku výstavy patřila také divácky zajímavá expozice akvaristů a chovatelů exotického ptactva, morčat a nutrií.

Před zahájením samotné výstavy bylo provedeno odbornými posuzovateli za pomoci žáků místní Integrované střední školy hodnocení jakosti chovu. Nejúspěšnějším chovatelům byla udělena uznání a čestné ceny. Letošní výstava byla rozšířena o ukázku činnosti chovatelského kroužku při DDM Ostrov a ZO Svazu českých včelařů. Nechyběli ani slánští kynologové se svými čtyřnohými kamarády. Součástí akce byla poradenská služba, tombola, potřeby pro chovatele i občerstvení.

Další výstava se ve Slaném bude konat 19. a 20. září. Pro veřejnost přidáváme informaci, že 6. června se pořádá výstava morčat v chovatelském areálu ve Velvarech a 5. až 6. června vOlovnici. Autor: Hana Tichá