Jak potvrdila mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, Dana Šalamunová, oproti minulému týdnu zaznamenali hygienici na Kladensku zvýšený nárůst akutních respiračních onemocnění.

Chřipkové prázdniny tak čerpají v Základní škole v Hostouni, v Základní škole v Kamenných Žehrovicích a omezení se nevyhnulo ani Dětské centru Kladno.

Návštěvy jsou v okrese omezeny i v domovech pro seniory. Týká se to aktuálně Domova se zvláštním režimem na Hlaváčkově náměstí ve Slaném a Domova U Rybníčka v Žižicích a Senior Home v Tuchlovicích.

Oblastní nemocnice Kladno zatím k omezení návštěv nepřistoupila, stejně jako městská Nemocnice Slaný.

Virus zatím není na ústupu. K tomu, že chřipkové prázdniny nevyhlásili i v dalších školách, přispěly dílem pololetní prázdniny, kdy děti dostávaly v minulém týdnu vysvědčení. „Situace byla v naší škole minulý týden poměrně kritická. Ve druhé polovině týdne jsem evidovala 48 procentní absenci. Zrušili jsme i návštěvu Národního divadla. Naštěstí bylo vysvědčení, takže měly děti den volna. V pondělí absence poklesla na dvacet procent. Nicméně, očekávám, že v souvislosti s mírnou zimou, ještě nějaká vlna onemocnění přijde,“ sdělila Libuše Amálie Holá, ředitelka 1. ZŠ Amálská Kladno.

Nevalně jsou na tom například i v 3. ZŠ Slaný, kde marodí kromě dětí i pět pedagogů. „Nejvíce oslabené máme páté ročníky, které jsme museli dokonce i spojit,“ potvrdila Jitka Sachlová, ředitelka 3. ZŠ Slaný.