"Žáci ze tří třetích ročníků již zahájili distanční výuku. Jedna třída je doma kompletně, v další zůstali žáci doma jen z poloviny a v poslední třídě ze tří čtvrtin. Škola byla kompletně vydezinfikována a vyučuje se. Ve třídách, kde chybí učitelé, najíždí se i tam na výuku z domova," potvrdil Václav Opatrný, ředitel Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie, Kladno, Cyrila Boudy 2954. Domov mládeže, který je součástí školy, funguje bez omezení.

Výskyt onemocnění se ale co nevidět potvrdí i jinde. První případy nákazy covid-19 se objevily například též v Gymnáziu Kladno v ul. Evd, Beneše. „Krajská hygienická stanice tímto nařizuje žákům tříd O8, 1.A, 1.B a 1.C domácí karanténu, nejpozději do 13. – 14. září,“ je uvedeno na stránkách školy.

Podle informací Kladenského deníku jsou i další signály, že koronavirus pronikl nejen do výše jmenovaných dvou škol. Mezi dalšími, kde se virus objevil, jsou nejméně dvě kladenské základky. Více informací přineseme od hygieniků v úterý 8. září.

Škola, která byla covidem postižena nejvíce, a to ještě před začátkem školního roku, bylo sportovní gymnázium Kladno. Přestože zde onemocněl jediný kantor - trenér, do karantény odešlo jeho 54 kolegů, kteří se s ním setkali na pedagogické radě. Škola proto zahájila hned první týden distanční výuku.