I když počasí pobytu na čerstvém vzduchu zrovna nepřálo, zúčastnilo se akce dvacet závodníků. „Říkali jsme si, že nám prší štěstí,“ usmál se výkonný ředitel občanského sdružení Zabuč – Za bezpečné užívání čtyřkolek, které závody pořádá, Dan Houbák Šenkýř. Navíc čtyřkolkáři mají pořekadlo, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Závodníci museli na Koněvu déšť nedéšť zdolat připravené trasy a získat při tom co nejméně trestných bodů. Ty byly přidělovány například za couvání, dotyk nebo dokonce zbourání tyčky. 

Dan Houbák Šenkýř je Kladeňák, čili hned bylo jasné, kde se závody budou konat. „Akce je velmi náročná na prostor a organizaci. Koněv byl nejlepší. Dráhu jsme připravovali dva dny,“ dodal Šenkýř. Nejnáročnější byly pro závodníky výjezdy a sjezdy. „Když se jezdec podíval shora dolů, viděl jen malinké lidičky. Nikdo se nezranil,“ podotkl.

Není bez zajímavosti, že všechny závody jsou charitativní. Veškeré výdělky jsou rozděleny na podporu Rehabilitačního ústavu v Kladrubech, Motoklubu vozíčkářů a Centra Paraple.

„Pro tato zařízení připravujeme také speciální akce, při kterých se vozíčkáři učí používat čtyřkolky jako kompenzační pomůcku. Otevírají jim další možnosti a mají pocit, že mohou žít naplno dál,“ vysvětil výkonný ředitel Zabuč.

Další závody se budou konat v Klatovech, Hodoníně, Žatci, Rynholci a Sedlčanech.