Po ukončení jeho působnosti zde od roku 1991 společnost Petřík provozovala kovošrot, což se významně podepsalo na jeho devastaci. V roce 1998 sice areál odkoupila firma Proton Pavlus zabývající se výrobou kazetových stropních desek a a ostatních termoizolačních stavebních materiálů, ale ani ta nebyla dosud schopna chátrání původních hal a jejich neustálému vykrádání zabránit.

Obří areál o rozloze 15 000 metrů čtverečních zastřešené plochy využívá společnost maximálně z dvaceti procent. „Měl jsem zájem dát práci lidem z obce a vytvořit nejméně padesát pracovních míst. Bohužel na kladenském úřadu práce jsem neuspěl. Poslali mi sem bezpečáka a řekli, že není v takových podmínkách možné nic dělat,“ uvedl majitel společnosti Proton Milan Pavlus, jenž i nadále zkouší možnosti, jaký podnikatelský záměr by byl pro tyto prostory nejvhodnější. „Jednu dobu jsem měl nabídku i od Holanďanů, kteří by zde prováděli svářečské práce, ale do rekonstrukcí hal je potřeba investovat tolik, že z toho zatím sešlo,“ doplnil podnikatel.

Zájem o využití areálu má také starosta Klobuk, jenž je jednoznačně pro podporu podnikání v těchto prostorách. „Cukrovar zaměstnával spoustu lidí, kterým práce dodnes chybí. Byl bych nesmírně rád, kdyby si k nám nějaký další investor našel cestu. Zatím si ji tam ale hledají pouze zloději. Jednoho z nich nedávno honila sekretářka ze zmíněné firmy paní Kinclová, dost ošklivě se při tom poranila a byla několik týdnů v neschopnosti,“ uvedl starosta Klobuk Vladimír Procházka.

„Slyšel jsem, že by bylo možné v objektu provozovat ubytovnu pro více než padesát lidí, která tu kdysi fungovala, ale jestli to obci prospěje, je druhá věc. Záleží na tom, jací lidé by se sem nastěhovali,“ řekl muž z Klobuk. Kvůli tomu, že objekt má svůj vlastní obrovský agregát na elektřinu a také studnu, možností se nabízí hned několik.

Odhadní cena celého komplexu je dnes více než třicet milionů korun. „Podle mě by bylo možná lepší nevyhovující budovy zbourat, protože interiéry jsou uzpůsobené pouze pro výrobu cukru. Není to samozřejmě obecní majetek, ale můj návrh je, že by zde místo ubytovny mohli najít kvalitní přístřeší senioři, jimž by zde mohla být poskytována i pečovatelská péče,“ doplnil starosta Klobuk Vladimír Procházka.