„Hlavním cílem našeho projektu bylo zintenzivnit rozvoj kvalitní infrastruktury výzkumně zaměřeného doktorského programu Fakulty biomedicínského inženýrství v souladu se strategií fakulty a univerzity a současně zatraktivnit a posílit fakultní infrastrukturu pro výzkumnou práci doktorandů, podpořit lidské zdroje a zkvalitnit podmínky pro výuku,“ řekla Venuše Heřmanová, projektová a finanční manažerka.

Nechybí laboratoř vývoje experimentálních zařízení a modulů pro biomedicínu, laboratoř průtokových systémů pro tkáňové inženýrství a orgánovou perfuzi, laboratoř měření a analýzy plynů v biomedicíně, laboratoř analýzy, zpracování a modelování klinických a experimentálních signálů, laboratoř Bio-Elektromagnetizmu, laboratoř návrhu a vývoje inženýrských technologií pro anesteziologii a neodkladnou péči, laboratoř mechaniky svalově-kosterního systému a laboratoř klinického inženýrství a managementu zdravotnické techniky.

Modernizace studijního programu

Fakulta biomedicíny přichází i s druhým projektem, který umožnil modernizaci stávajícího doktorského studijního programu Biomedicínská a klinická technika na základě požadavků znalostní ekonomiky a potřeb trhu práce. Díky tomu najdou kladenští absolventi ještě lepší uplatnění v praxi nejen doma, ale i ve světě. To potvrzuje i Peter Kneppo, hlavní odborný garant projektů.

„Inovovaný výzkumný doktorský program je akreditován pod názvem Biomedicínské inženýrství, svým obsahem je unikátní nejen v České republice, ale i ve světě,“ doplnil k novince děkan kladenské ČVUT FBMI Jozef Rosina.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze se sídlem v Kladně je druhou nejmladší fakultou ČVUT, nyní na ní studuje v bakalářském, navazujícím magisterském i doktorském studiu celkem asi 2000 studentů.