Cesta nazvaná ze Slaného do Kapského města měřila více než 21 tisíc kilometrů a Honza na ní opět dokázal překonat sám sebe. S pouhými sto tisíci korun v kapse zdolal i nehostinné úseky světa, stejně jako těžkou malárii. „Cíl jsem i přes nesnáze ani na okamžik nechtěl vzdát. Nebyla to má první cesta.

Za sebou už mám putování do Súdánu a Asie. Člověk musí mít více než dobrou fyzickou kondici především odolnou psychiku. I přesto jsem se malárii v poslední třetině cesty ubránit nedokázal, ale nakonec se mi ji za pomoci tamních lékařů podařilo překonat a cestu dokončit,“ řekl cestovatel. Po vlastní ose se ze Slanéhov dokázal přesunout do Německa, Francie a Španělska. Nechal se přepravit na trajektu přes průliv Gibraltar na africkou pevninu a tam pokračoval do nejjižnějšího bodu Afriky na Střelkový mys.

„Celou dobu jsem o Honzově cestě informoval prostřednictvím internetu, takže kdo věděl, že cestuje, mohl sledovat jeho zážitky s domorodci v nejchudších částech světa, kde asfaltová silnice i sáček pitné vody je často opravdovým přepychem,“ uvedl tvůrce Honzových webových stránek Václav Čepička.
Podrobnosti o obdivuhodném výkonu Slaňáka, který se i v nejtěžších chvílích svého života dokázal vzepřít osudu a jet dál, se dočtete na internetových stránkách www.hulesh.hu.cz