„Za dvě hodiny jsem v pondělí odpoledne potkal na lyžích přibližně deset lidí,“ těšilo jednoho z vyznavačů bílé stopy Josefa Horáčka z Kladna.

Lyžaři si sami vytvořili několik stop, což není pro ty, kdo jedou první, jednoduchá záležitost. O to víc pak mrzí, když zhruba na dvoukilometrovém úseku tzv. sluneční magistrály jejich snahu vymazali nezodpovědní řidiči čtyřkolek.

„Chápu že mají své hobby, ale nerozumím tomu, proč ničí práci druhých a v těch místech ani nemají co dělat,“ zlobil se Horáček. Jeho slova s lítostí doplnil i koordinátor kladenských cyklostezek Karel Neumann, jenž si je vědom toho, že pokud v místě nebude stát policista, nic se nezmění.

“Na hluk a plašení zvěře čtyřkolkami si stěžují i tamní revírníci páni Veselý a Ježek, ovšem, dokud nebudou lidé potrestáni, nezmění se nic,“ řekl smutně Karel Neuman.

Ve Slaném jsou na tom vyznavači bílé stopy přece jen trochu lépe. Autoklub Slaný pro udržuje nyní dráhy na plochodrážním stadionu, kde mají lyžaři i možnost bruslit denně od 9 do 17 hodin.

Slánským mohou Kladeňáci jen závidět. "Vím, že letošní zima se nemusí několik let opakovat, ale nejen já bych přivítal, kdyby kladenská radnice nebo někdo jiný, našly způsob, jak tratě udržovat či vytvářet nové. Okolí Kladna a jeho široké lesní cesty k tomu přímo vybízí," mínil Josef Horáček.

(jin, hus)