Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO,VIDEO: Cykloběh proti drogám projel Kladnem a pokračoval na Beroun

Kladno -Šestý ročník Cyklo-běhuve středu projel kladenským náměstím Starosty Pavla. Dvacet dobrovolníků se rozjelo napříč Českou republikou, aby propagovali preventivní projekt Řekni ne drogám – řekni ano životu. Trasa dvanáctidenního cyklo–běhu povede přes čtyřicet měst Čech a Moravy. Celkem tato trasa čítá 1350 kilometrů. Akci pořádá sdružení Řekni ne drogám, které funguje v České republice již od roku 2001.

25.6.2008
SDÍLEJ:

Dobrovolníci byli i po několika dnech nepřetržité jízdy v dobré náladě. Foto: Jana Nováková

Cyklo-běh za Českou republikou bez drog 2008 je součástí protigrogového preventivního projektu.Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Tato aktivita chce poukázat na NÍZKOU INFORMOVANOST na poli primární prevence a volá po zvýšení protidrogové osvěty. Slavnostní zahájení VI. ročníku Cyklo-běhuse konalov Českých Budějovicích v pondělí 16. června 2008, zakončeno pak bude v Praze v pátek 27. června 2008. Oficiální ukončení a výsledky budou vyhodnoceny našimi zákonodárci u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

Celorepublikový Cyklo-běh chce upozornit na problematiku drog, hlavně ve spojení s mládeží a dětmi a pomoci rozšířit celospolečenskou aktivitu právě na poli primární prevence. Projekt je také iniciátorem myšlenky „DEN BEZ DROG“. Drogy stále zakořeňují do naší společnosti, která se pod jejich vlivem zhoršuje, také díky kriminalitě vyvolané drogami. Vzniká tak méně bezpečné a spolehlivé
ostředí pro nás a naše děti.

Proto trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhuvede přes 40 měst Čech a Moravy. Celkem tato trasa čítá 1350 kilometrů. V kombinaci jízdy na kole a běhu převažuje jízda na kole, přičemž tým do vybraného města vždy společně doběhne.

Družstvo 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 12 dní. Bude na ně čekat průměrná denní vzdálenost okolo 120
kilometrů. V průběhu tohoto maratonu navštíví představitele měst a budou s nimi mluvit o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené primární prevenci v dané oblasti. Zároveň budou městům prezentovat efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé, výhradně bez použití náhražkových drog.

Autor: Jana Nováková

25.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení