Trasy Cyklohráčku zopakují nejoblíbenější turistické cíle z minulého roku, ale přibyly i nové destinace a to i za hranicí Středočeského kraje. Nově se Cyklohráček podívá třeba do Žatce, Libochovic, Lužce nad Vltavou nebo Jesenice u Rakovníka.

Vlak bude vyjíždět vždy z pražského hlavního nádraží kolem 9. hodiny ranní, zpět do Prahy se pak vrátí během odpoledních hodin.

Do Kladna cyklohráček zavítá ve čtvrtek 8. srpna v rámci trasy Praha hl. n. – Hostivice – Kladno – Lužná u Rakovníka – Rakovník – Křivoklát – Roztoky u Křivoklátu.

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole nebo vlakem. Vláček, jež je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií, vás bude v letošní sezóně 2024 doprovázet již jedenáctým rokem při vašich cestách za výlety.

Ve výletním vlaku Cyklohráček neplatí žádné speciální jízdné. Vláček stále jezdí za standardní Tarif Pražské integrované dopravy (PID), Tarif Českých drah (ČD) nebo Systém jednotného tarifu OneTicket. Rezervace míst k sezení se neprovádějí. Výběr volných míst k sezení či stání je do vyčerpání kapacity jednotlivých vozů.