Rozšířit stávající chodník z panelů a vytvořit tak trasu pro cyklisty od Čtyřobvodu na kročehlavském sídlišti k nedaleké průmyslové zóně Jih, ve směru na Velké Přítočno, si dala za cíl komise pro životní prostředí kladenské městské rady. Cílem je umožnit lidem cestu do práce na bicyklu, neboť Unhošťská ulice je velmi frekventovaná a pro jízdu na kole nebezpečná.

„Cesta by byla společná pro chodce i cyklisty, navíc by propojila trasu vedoucí od Bažantnice až na Sletiště s okruhem v délce dvaatřiceti kilometrů obepínajícím celé Kladno,“ uvedl místopředseda zmíněné komise Karel Neumann.

Podle jeho slov by cesta mohla být upravena ještě v letošním roce. Nejprve ale bude nutné vykoupit pozemky, po nichž by vedla, od stávajících vlastníků. Poté by byla rozšířena asfaltem. „Investice by se odhadem pohybovala v řádech desítek tisíc korun,“ poznamenal Neumann.

V plánu je také vybudování cesty pro cyklisty v ulici Sportovců od Sletiště do Rozdělova. Již se uskutečnila některá jednání s vlastníkem zdejších pozemků – Lesy Nižbor, jenž nemá proti chystanému položení asfaltového povrchu výhrady. Využívat by této cesty mohli rovněž chodci, ale i jezdci na kolečkových bruslích.

Současný stav:
Chodník od Čtyřobvodu podél Unhošťské ulice ke křižovatce s ulicí Milady Horákové je má různý povrch a je nutné ho rozšířit.
Na některých místech je potřeba zkosit vysoké hrany obrubníků.
Část chodníku byla pravděpodobně kdysi vybudována načerno.
Zeleň v jeho okolí je neudržovaná.