Rakovnicko

Na poště v Jesenici prodávají letošní dálniční známky jako jindy. „Prodali jsme jich hodně, protože je lidé kupovali jako vánoční dárek. Pak byl pokles a od poloviny ledna prodej opět stoupl," informovala Lucie Pokorná. Na poštách Partner běžně dálniční známky nejsou. Ale pokud má někdo zájem, může si je objednat. Na benzinové pumpě v Kolešově prodávají známky celoročně.

„ Od 1. do 30. ledna se prodalo 94 ročních známek. Najednou jsem jich prodala třeba sedm," řekla Jitka Drexlerová. Někdy se stalo, že známky došly, ale hned jsme je doplnili. Nyní jich máme dost. Na začátku roku je největší zájem o roční známky, později o desetidenní a o měsíční nejméně.

Berounsko

Na Berounsku mají prý kuponů také přiměřeně. Řidiči si je pořizují už od začátku roku a čerpací stanice u dálnice D5 jsou známkami předzásobené. „I když dnes bude velký zájem, nehrozí, že bychom je vyprodali," uvedla pracovnice čerpací stanice OMV Beroun u D5. Všichni řidiči ale do nákupu známky patnáct set korun investovat nehodlají.

„Nejsem blázen. Můj švagr má autobazar. Na autech se vždy nějaká dálniční známka najde. Prostě si počkám a sundám si ji," svěřil se Ivan z Králova Dvora. S nákupem dálniční známky nespěchají ani řidiči, kteří jezdí po dálnici D5 jen z Berouna do Králova Dvora. Od letošního roku je tento úsek osvobozen od poplatku.

Příbramsko

Známek mají prý i v Příbrami dost. „Prodala jsem jich třináct," řekla včera příbramská čerpadlářka.Na některých místech ale řidiči známky nesehnali, protože byly vyprodané.

Kladensko

Bez ohledu na polohu a velikost čerpací stanice scházely kupony místy třeba na Kladensku. Jak potvrdila pracovnice čerpací stanice EuroOil ve Třebízi, ještě poslední lednový den odpoledne měli na prodejně deset kusů desetidenních známek, osmnáct kusů měsíčních a jediný poslední kupon s celoroční platností. „Nové jsme objednali a čekáme, až nás zavezou," potvrzuje žena.

Krátkodobý výpadek povinných kuponů zaznamenali v úterý 31. ledna například na čerpací stanici Shell v Kladně ve Vítězné ulici. Prodavačka ale ujistila krátce před čtrnáctou hodinou, že je ještě téhož dne prodejnu zavezou.

Na čerpací stanici OMV v Kladně v Kročehlavské ulici hlásí dostatek známek, ale jak řekl čerpadlář, koupit si je lze pouze za hotové. V Kladně v Libušině ulici koupíte všechny druhy dálničních známek na osobák a způsob platby nerozhoduje.

Benzina Ve Velvarech, která je u hlavního tahu silnice I/6, hlásí kuponů dostatek. Čerpadlář v úterý ve 14 hodin potvrdil, že jich má na prodejně nejméně sto kusů.