Dálniční známky pro rok 2009 jsou s koncem ledna již staré. Pokud se s nimi v těchto dnech chystáte vyjet na dálnici, riskujete citelné odlehčení vaší peněženky. Pokuta se může vyšplhat až na pět tisíc korun.

Ačkoliv jsou známky na pultech již od začátku prosince, řada řidičů čekala s jejich nákupem na poslední chvíli. Mezi mě patří i paní Lenka, která ji shání právě v těchto dnech. „Až do konce týdne jsem mohla využívat tu starou. Vždy věci odkládám na později. Zítra musím odjet do Prahy a tak jsem si ji už koupila. Trochu jsem se obávala, zda nebudu mít s jejím sháněním problémy, ale naštěstí ji na poště mají,“ svěřila se Lenka.

Kladenský deník se rozhodl prověřit místa, kde by měly být dálniční známky v prodeji. Zatím mohou být řidiči klidní. O známky je sice v posledních dnech nebývalý zájem, ale zásoby zatím stačí. Podle zjištěných informací je větší jistota úspěchu na poště než u čerpacích stanic.

Jak řekla úřednice pošty v Petrohradské ulici v Kladně, dálniční známky v tuto chvíli mají. "Máme k dispozici všechny typy. Největší zájem je pochopitelně o ty roční. Dokonce jsme si museli pro dnešek zajistit další, jelikož už jsme všechny vyprodali,“ informovala.

Ani na hlavní kladenské poště vás v nejbližších dnech nezklamou. „Dálniční známky v pokladně máme. Ačkoliv je zájem o ně velký, nikdo se nemusí bát, že na něj nevyjdou, máme jich dost.“

Zato některé čerpací stanice hlásí vyprodáno. „Roční dálniční známky už nemáme, pouze měsíční či týdenní. Objednali jsme další várku, jelikož zájem o ně je velký. Dnes už se několik lidí přišlo zeptat a odešlo s nepořízenou,“ řekla prodavačka benzinové stanice Kladno-Švermov.

Problémy sehnat dálniční známku mohou mít Slánští. Pošta Na Dolíkách má již vyprodáno. „Momentálně roční známky nemáme, ale už jsme je objednali. Čekáme každým dnem jejich další várku,“ sdělil zaměstnanec slánské pošty.