V jedenadvacátém ročníku mistrovského seriálu se utkává přes 500 sólových formací a více než 150 skupin. Poprvé se soutěží ve dvou výkonnostních třídách. Kvalifikační, semifinálová a finálová kola hostí celkem šestnáct měst, mezi nimi nyní rovněž Stochov.

„Výkonnostní třída B je vyhlášena pro soutěžící, kteří ještě nemají osvojená pravidla, jsou začátečníci, startují v nové disciplíně, nebo na mistrovství ještě neúčinkovali. Mají ale možnost zapojit se do republikového mistrovství, medailisté mohou postoupit do finálového kola výkonnostní třídy A, kde soutěžící také usilují o nominaci na mistrovství světa, které se letos uskuteční konci srpna v Praze," informovala za organizátory šampionátu Marta Pavelková.

Kladno budou ve Stochově reprezentovat mažoretky z TJ Sokol Květinky se svými čtyřmi týmy – dvěma dětskými, juniorským a seniorským. Každý z nich vystoupí s jednou skladbou.

Na soutěži bude ve sportovní hale k viděni přibližně pětasedmdesát vystoupení v osmi disciplínách – sólo, duo, velké formace, show a další.
Kladenské Květinky se pak na domácí půdě představí 1. května na Sletišti. Tato soutěž ale není součástí mistrovství republiky.

Květinky Kladno fungují dvanáct let. Mají sedmdesát členů ve čtyřech věkových kategoriích – mini mažoretky (do šesti let), kadetky (sedm až jedenáct let), juniorky (dvanáct až čtrnáct let) a seniorky (nad patnáct let). Scházejí se dvakrát až třikrát týdně v kladenské sokolovně a od dubna na Sletišti cvičí defilé. V létě pořádají tradiční soustředění.