„S kolegy jsme nad složením rozpočtu strávili hodně času a jedná se o tu nejsložitější skladbu, kterou jsme kdy dávali dohromady, a to kvůli neskutečným cenám energií a plynu. Přesto dopad energetické krize na Kladně zatím zvládáme a děláme vše, co je možné, aby to občané na službách poskytovaných městem co nejméně pocítili. Jakmile bude rozpočet města schválen i zastupitelstvem, představíme podrobněji jednotlivé investice,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Návrh rozpočtu počítá například s druhou etapou rekonstrukce pěší zóny za 100 milionů korun. V souvislosti se zahájením výstavby obchodního domu Globus v Kročehlavech také s rekonstrukcí navazující dopravní infrastruktury včetně rozšíření kruhového objezdu Americká – Unhošťská. „Pro výstavbu obchodního centra zde bude třemi etapami od dubna do konce letních prázdnin znatelně upraven provoz a prosím proto řidiče o trpělivost a opatrnější jízdu,“ uvedl Volf.

Vzhledem k nutným dopravním uzavírkám město využije tento čas a prostor pro úpravu Americké ulice. Cesta k benzince OMV a STOP SHOP Kladno bude po dobu rekonstrukce Americké ulice průjezdná.

Modernizace trati Praha – Kladno

S uzavírkami a vlakovými výlukami se bude muset Kladno poprat také v souvislosti s velkým projektem modernizace trati Praha – Kladno, kterou realizuje Správa železnic a město s ní koordinuje postup a související zásahy do infrastruktury.

Podle primátora budou veškeré informace o probíhajících pracích souvisejících s modernizací trati a další podrobnosti budou veřejnosti k dispozici na novém informačním webu už v první polovině března a také na stránkách města.