O obálky byl skutečně velký zájem a jako každý rok zmizely během pár vteřin. Ti, na něž žádné přání nezbylo, mohli pomoci vhozením peněz do kouzelné truhly.

„Většina lidí, kteří si obálku utrhnou, dětem vysněné dárky koupí. Jen ve výjimečných případech jsme se setkali s tím, že si obálku utrhnou a pak požadovanou věc nepřinesou. Někteří si dokonce myslí, že se v obálce skrývá dárek pro ně a sami si ho pak přijdou vyzvednout,“ uvedla mluvčí Magistrátu města Kladna Petra Kučerová.

Všechna dětská přání jsou pečlivě evidována, takže pokud se něco takového přihodí, přání splní například náhradní zájemce. Všechny děti tak nakonec pod vánočním stromečkem najdou to, co si přály. Mnozí lidé k požadovanému dárku přidají i nějakou drobnost navíc.
Věci se dnes začnou rozvážet do dětských domovů v Kladně, na Stochově, v Novém Strašecí, Ledcích a Sazené. Obdarovány budou i děti v azylovém domě v Kladně.

Mezi nejčastější přání malých dětí patří panenky, kočárky a autíčka, ti starší si často přejí hudební přehrávače nebo značkové oblečení. Za kojence píšou dopisy Ježíškovi pracovnice kojeneckého ústavu.

„Někdo je velice skromný, jiný si naopak přeje poměrně drahé věci, takže se musí trochu uskromnit,“ dodala Kučerová.

Někteří lidé se chtějí přesvědčit o tom, že se dárek dostane do správných rukou, proto ho odvezou do dětského domova sami. Pokud to ale nenahlásí, magistrát zajistí dárky místo nich. Do dětského domova se tak dostane stejná věc dvakrát, ale mezi tolika dětmi určitě najde správné uplatnění.
Do kouzelné truhly umístěné vedle živého betlému na náměstí Starosty Pavla mohou lidé házet finanční obnos do konce měsíce. Sbírka bude ukončena pravděpodobně v pátek 28. prosince, poté bude truhla přenesena na služebnu Městské policie Kladno, aby ji o silvestrovské noci někdo nemohl poškodit. Výtěžek bude rozdělen dětských domovům podle toho, kolik v nich žije dětí.

Díky stromu splněných přání se vyplní vánoční touhy více než stovce dětí z dětských domovů na Kladensku. Ty své dárky najdou jako většina dětí z normálních rodin po slavnostní štědrovečerní večeři pod ozdobeným vánočním stromkem. Alespoň částečně se jim tak vynahradí vánoční svátky prožité bez vlastní rodiny.