Kladenský deník před týdnem na chlapcovu podporu vyhlásil akci, při níž zejména děti malovaly obrázky a posílaly dopisy. Pro Davida však došlo také několik překrásných darů. Poslední balík dorazil do redakce právě ve chvíli, kdy chlapeček spolu s maminkou a bratrem Míšou sem přišli z nemocnice, kde mu vyndali z břicha 18 stehů. Knížky a povzbudivý dopis byly od Jiřího Kučery, který pochází až z Českého Těšína a o Davídkově stavu se dozvěděl prostřednictvím internetových stránek.
„V úterý nás lékař propustil do domácího ošetření, a tak Davídek mohl ve středu oslavit svoje narozeniny spolu s ostatními sourozenci. Má naordinovanou dietu a minimálně tři měsíce ještě nebude moci do kolektivu dětí kvůli infekci. Koncem měsíce jdeme na kontrolu a už jen doufáme, že se mu choroba nevrátí. Letos o prázdninách si ale budeme muset koupání v rybníce a sportování odpustit,“ řekla maminka Michaela Rauková.
Malý David měl ze všech obdržených darů obrovskou radost a těm, kteří se mu snažili nemoc i pobyt v nemocnici zpříjemnit, vzkazuje: „Za všechno děkuji!“