Pamětní desku instalovala na cyklostezku skupina lidí, která si přeje zůstat v anonymitě. „Chceme tím dát najevo, že ne všichni středočeští patrioti jsou fanoušci Ratha a slepě věří jeho teoriím a magoriím. Miliony korun, které šly do Hostivic, chyběly jinde, to by si měl uvědomit každý Středočech," sdělili Kladenskému deníku.

Není to prý konec jejich počínání. V plánu mají další happeningy, které však zatím nechtějí specifikovat. „Dozvěděli jsme se, že bývalý hejtman má už začal zařizovat urychlené odstranění cedule.

Jedině publicita ji může uchovat na svém místě, aby každému kolemjdoucímu připomínala, co Rath způsobil a jak se choval," dodávají autoři.
David Rath se pro média vyjádři, že o ceduli neví. Pokud to prý zvýší zájem turistů o tuto stezku, tak je to dobře.

„Cedule se objevila bez našeho vědomí. Nevím, na čím pozemku stojí, ale každopádně je v katastru Kyšic. Zjistil jsem to až dnes, že se něco takového u cyklostezky nachází.

Byl jsem se tam podívat. Autora nikdo z nás nezná. Mně pamětní deska nevadí a podle toho, jak se v vyjádřil doktor Rath, nevadí údajně ani jemu. Myslím si, že některé lidi to pobaví, jiné rozhořčí," řekl starosta Kyšic Josef Škach

Rath je zatím nepravomocně za korupci odsouzen na 8,5 roku vězení a propadnutí majetku za více než 20 milionů korun.

Text na ceduli:

Kázal vodu, sám ve vínu sedmimiliony krad´.
A světu do očí se k tomu drze smál. Leč bitvu s právem o svou čest neustál.
Než přijmout verdikt zde radši filmově z kola spad'.
Druhdy bohorovný sociální demokrat.
MUDr. David Rath. 24.4.L.P.2015