Někdejší průmyslová zóna se v těchto dnech mění v hromadu suti a je už pouze na developerovi firmě Fastav ze Vsetína, jak budou rychlí.

Jak potvrdila včera kladenskému deníku vedoucí Stavebního úřadu ve Slaném Lenka Horáčková, je povoleno bourání v místech, kde stával kromě jiného AZ servis ve směru do Ouvalovy ulice.

Kdy bude zahájena následná výstavba obchoďáku, ještě není známo. Zatím bylo vydáno pouze územní rozhodnutí pro obchodní centrum. Logický předpoklad je, že investor bude chtít výstavbu přirozeně co nejvíce uspíšit.

Co se týká srpnové demolice v bývalé tatrovce, naváže na ni i bourání u hlavní silnice právě v Ouvalově ulici, což pochopitelně omezí v místě na čas dopravu.

„Jednání k tomuto se už uskutečnila. Ale pokud nedostanu od policie rozhodnutí, není možné zveřejnit jakékoli informace a dělat mezi řidiči paniku. Rozhodně to ale nebude než v září," ujistil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu ve Slaném Tomáš Černický.

Podle všeho by provoz na velmi vytížené silnici v Ouvalově ulici měl být omezen jen krátkodobě. První etapa uzávěry se má stihnout za tři dny a další v týdnu poté. Přesné datum bude včas uveřejněno.

Kladenský deník se na počátku týdne informaval o výstavbě přímo ve firmě Fastav. Jelikož ale jednatel pan Květoň, je stále velmi zaneprázdněn a má důležitá jednání, informace prý společnost poskytne později. Přesný termín neuvedli.