Transparenty sice nikdo nepřinesl, ale někteří vyjadřovali svůj souhlas s takzvanou Holešovskou výzvou žlutým kolečkem na klopě. Zmíněná výzva usiluje o odstoupení vlády. „Bohužel jsme se nestihli věnovat přípravám, ale lidé z Kladna nám ochotně tiskli zadarmo letáky. Věřím, že kdyby bylo lepší počasí, určitě by byla účast vyšší,“ uvedl kladenský koordinátor Holešovské výzvy Václav Procházka.

    Za hustého deště se lidé začali scházet po sedmnácté hodině. „Myslím, že k malé účasti přispělo počasí. I když Kladeňáci jsou spíš takoví, že nadávají jen doma,“ řekla Kladenskému deníku jedna z příchozích. Na vládě už přítomným lidem vadí doslova všechno.

    I když se na demonstraci sešlo jen přibližně třicet lidí, další přišli ještě před shromážděním jen podepsat petici. Přibyla na ní téměř stovka podpisů.
    Jestli organizátoři plánují v Kladně další demonstrace, zatím není známo. Petici lze podepsat i přes internet.

Holešovská výzva 

Volné sdružení občanů, jehož cílem je sjednotit protivládní organizace. Požaduje odstoupení prezidenta Václava Klause i vlády. Bojuje proti reformám i církevním restitucím. V některých městech se protestů účastnily i tisíce lidí.