Jak potvrdila ředitelka školy Jitka Sachlová, akce se zúčastnilo 605 dětí a 75 učitelů a dalších zaměstnanců školy. Všichni tak mohli na vlastní oči vidět, jak bezpečnostní a záchranné složky fungují v praxi.

Kromě cvičného požáru a evakuace měli kluci a holky po celé dopoledne možnost poznávat na jednotlivých stanovištích na dvoře školy a v dalších prostorách díky tomu také práci služebních psů i to jak dokážou čtyřnozí kolegové vyhledávat drogy nebo zadržet pachatele.

Ve školním bunkru se žáci dozvěděli, co všechno zabaví při kontrolách celníci pašerákům i to, jak podávají profesionálové první pomoc. Na nádvoří před školou dorazilo nebývalé množství složek, ať už slánští profesionální hasiči, zaměstnanci celní správy i z Prahy Ruzyně, slánští strážníci, vězeňská služba, kladenští policisté na motorkách i v autech. Nechyběli záchranáři z řad Asociace Samaritánů ČR nebo profesionálové z vojenského zdravotního ústavu.

close Den bezpečnosti si ve slánské škole užilo na 600 kluků a holek. info Zdroj: Jitka Krňanská zoom_in Den bezpečnosti si ve slánské škole užilo na 600 kluků a holek.

„Všem zástupcům sborů, kteří se přijali pozvání na náš projektový den, patří velké poděkování. Velice si účasti všech vážíme, protože v takovém rozsahu se akce na naší škole konala poprvé. Děti byly z ukázek nadšené a setkání je pro ně velkým přínosem, že na vlastní oči viděly, jak náročná a záslužná je práce všech složek integrovaného záchranného systému i dalších bezpečnostních složek státu,“ uzavřela ředitelka Sachlová.