Čtenáři internetové verze Kladenského deníku měli možnost sledovat program prostřednictvím on-line zpravodajství.

14.48 - Vítejte u on-line přenosu z prezentační akce Den s Deníkem.

14.53 - Floriánské náměstí se začíná plnit diváky, právě dorazil kladenský sběratel historických vozidel Václav Slovák s unikátním motocyklem Bohmerland.

15.04 - Moderátor Filip Šubr právě přivítal všechny přítomné.

15.17 - Vzhledem k nečekanému zpoždění kladenského primátora Dana Jiránka program odstartovalo hudební vystoupení hudební kapely Divadla Lampion s písničkami z nově nastudované pohádky Obušku, z pytle ven.

15.32 - Program pokračuje besedou na téma plánované výstavby obchodního komplexu v centru města. Jaké jsou hlavní požadavky města, aby se v centru vůbec mohlo stavět? V jakém stadiu je v současné době příprava dokumentace EIA? Jaké jsou hlavní cíle občanského sdružení Kladno centrum? To se přítomní dozvídají od osob nejpovolanějších. K diskusi jsou přizváni kladenský primátor Dan Jiránek, zástupci investora Tomáš Klíma a Martin Novák a zástupce občanských sdružení Martin Janeček a Petr Kratochvíl.

15.57 - Skončila debata na ožehavé téma, které bude Kladenský deník i nadále sledovat. Před pódiem se představují malé cvičenky z Fit studia Venuše.

16.10 - Po nabídce soutěží pro diváky s možností vyhrát hodnotné ceny následuje show pěveckého souboru PIDI Sluníčko ze Základní školy v Moskevské ulici.

16.20 - Psovodi kladenské městské policie předvádějí ukázky z výcviku, poslušnosti nebo zadržení pachatele na útěku doplněné výkladem mluvčího strážníků Milana Krupky.

16.35 - Své umění předvádějí mažoreteky z TJ Sokol Kladno pod vedením Michaely Petrové a Heleny Heckerové.

16.55 - Na pěší zónu dorazili koně z jezdeckého oddíl TJ Sokol Kladno pod vedením starosty Josefa Krále. Zájemci se mohou svézt za doprovodu zkušených jezdců.

17.05 - Vystupují tanečnice ze skupiny MIX DANCE. Vystoupení je spojeno s taneční módní show.

17.35 - Návštěvník David Balog nejlépe odhadl počet prodaných digitálních zrcadlovek značky Cannon v loňském roce v celé ČR a získal laserovou tiskárnu k PC. Ludmila Šebíková vyhrála fotoaparát, inkoustovou tiskárnu si pak domů odnesla Jana Kráková.

17.45 - Prima den s Deníkem se chýlí ke konci. Redakce Kladenského deníku se loučí se čtenáři on-line zpravodajství z této zajímavé promo akce.

Při besedě se diskutující zapotili

S krátkým zpožděním začala nastředeční akci Deníku beseda o plánované stavbě obchodního komplexu, jenž by měl vyrůst ve středu města. Zúčastnili se jí kladenský primátor Dan Jiránek, zástupci společnosti Crestyl Tomáš Klíma a Martin Novák. Nechyběli ani představitelé občanských sdružení Kladno centrum Martin Janeček a PRO KLADNO Petr Kratochvíl.

,,Hlavním cílem našeho občanského sdružení je, že se chceme zúčastnit celého procesu přípravy projektu,“ vysvětlil přítomným Martin Janeček.
Členové uskupení PRO KLADNO jsou radikálnější. ,,Naším názorem je, že stavba obchodního a společenského komplexu do středu Kladna nepatří. Domníváme se, že tato investice bude mít obrovské dopady především na životní prostředí. Naším hlavní cílem je, aby tento záměr nebyl vůbec realizován,“ prohlásil místopředseda druhého sdružení Petr Kratochvíl.

Místní obyvatelé i představitelé kladenského magistrátu mají podobný názor, který prezentují v připomínkách dokumentů o vlivu stavby na životní prostředí. ,,Ve shodě s obyvateli Kladna jsme požadovali, aby se vypracovala kompletní dokumentace o vlivu stavby na životní prostředí. Jako největší problém vidím především hluk a prach,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Společnost Crestyl v současné době pracuje právě na odstranění problémů, které se Kladeňákům nelíbí. ,,Jsme ve fázi, kdy jsme dostali od krajského úřadu závěry zjišťovacího řízení, kde jsou uvedeny konkrétní připomínky. Předpokládáme, že zhruba za měsíc a půl bychom měli mít připravené podklady k připomínkám. Ke konci letních prázdnin by se mohlo uskutečnit další zjišťovací řízení,“ řekl Tomáš Klíma, vedoucí přípravy projektů společnosti Crestyl.

,,Dlouhodobě se zaměřujeme na centrální lokality v regionálních městech a podobný projekt jako například v Mostě bychom rádi uskutečnili i v Kladně,“ dodal jeho kolega Martin Novák.

Na závěr celé besedy pokládali účastníkům otázky také návštěvníci akce.

Výherci tipovací souutěže společnosti CANON

David Balog – laserová tiskárna, Ludmila Šebíková – fotoaparát, Jana Kráková – inkoustová tiskárna

Výherci set top boxů: Jiří Němeček, Lubomír Sládek , Milan Polepil, Vlasta Francová, Oldřich Hout.