Masarykovo náměstí žilo tancem, zpěvem a především dobrou náladou. Hned v úvodu zábavné akce se však hovořilo o vážném tématu. Tím byl objekt bývalé prádelny a čistírny u rohu ulic Jiráskovy a K. H. Borovského. Redaktorka Kladenského deníku Kateřina Husárová pozvala na pódium starostu Slaného Ivo Rubíka, zástupce vlastníka objektu ze společnosti G.M. Capital, jejího výkonného ředitele Michala Konečného a jednoho z oby vatel uvedené lokality pana Vykuse. Svůj první dotaz směřovala na nejvyššího představitele slánské radnice, kterého se zeptala, proč musel soukromý objekt chátrat tak dlouho. „Bylo to zapříčeněno tím, že u této nemovitosti byly delší dobu neurovnané majetkové vztahy. Snažili jsme se dělat vše proto, aby ruina z města zmizela,“ řekl starosta Ivo Rubík.


Přestože byl na objekt vydán demoliční výměr již na podzim minulého roku, věci se daly do pohybu až poté, co se do problému vložil Kladenský deník. Stavba byla zbourána až ke dni akce Den s Deníkem, kde se přítomní od ředitele společnosti G.M. Capital dozvěděli, jaké s ním má vlastník záměry. Někteří obyvatelé výše uvedených ulic neskrývali obavy nad budoucím stavem životního prostředí v této lokalitě. Při demolici byl totiž zasypán původní malý vodní tok. I když příslušné úřady uvedly, že se nejednalo o vodní dílo a firma vyvrací vznik jakýchkoliv problémů spojených s tím, že by se tu voda mohla znovu objevit, řada lidí má na věc jiný názor.


Po skončení diskuse se již na pódiu i před ním střídalo jedno vystoupení za druhým. Svům um předvedly například děti ze Základní umělecké školy ve Slaném. Sedmikrásku dnes již legendárních Brontosaurů, stejně jako Zachraňte koně od brněnské kapely Kamelot zazpívala Lenka Brtinská. Co je to láska se prostřednictvím písně Petra Nováka ptal Lukáš Hájek. Poté připojil i jeho další slavnou skladbu Já budu chodit po špičkách.


Většinu návštěvníků pak upoutal pěvecký výkon Denisy Čížkové. S písní Konec dětských snů by snadno mohla konkurovat finalistům soutěže Česko hledá superstar. Srdce účastníků akce Den s Deníkem si získal i osmiletý Bohuslav Ježek, který se svým dědou zahrál několik poutavých a technicky náročných skladeb na harmoniku. „Vnuk se na ni učí hrát dva roky,“ prozradil o své talentované radolesti dědeček Bohuslav Ježek.


Nechyběly ani mažoretky Květinky a zraky mnohých návštěvníků rovněž upoutal i sokolník Ivan Ekrt, který na pódiu představil svého orla Matýska. „Sokolnictví se věnuji už dvaadvacet roků, od svých sedmnácti let. Začínal jsem s poštolkami, přes ně jsem se dostal k jestřábům a nakonec až k orlům. Ti jsou velmi inteligentní. Rozumově jsou na tom o poznání lépe než psi,“ prozradil sokolník.


Pro nejmenší děti bylo přichystáno několik her. Největší zájem byl o minigolf. Dospělí se seznámili s projektem Čtenář–reportér a některé z nich oslovila nabídka výhodného předplatného. Na místě si ji sjednal i Milan Špineta ze Slaného. „Kladenský deník jsou noviny, které mají svojí tradici a kvalitu. Oceňuji prostor, který dávají dění v regionu, ať se již jedná o běžné zpravodajství nebo sport,“ pochválil věrný čtenář.