Kristýna Konečná, Slaný-Dolín

Slaný-Dolín -  Narodila se sice o týden dříve, ale přesto si vybrala to nejvhodnější datum. Kromě talentů a darů, které jí byly dány do vínku, dostala Kristýna Konečná před patnácti lety do kolébky i jeden navíc - předplatné Kladenského deníku. Jako jedno z prvních miminek na Kladensku spatřila Kristýnka světlo světa ve stejný den jako první tištěné vydání regionálních novin.

Kladenský deník je coby patnáctiletý vcelku pamětníkem. Jeho stranami prošla barvitá a místy až pohnutá historie regionu. Oproti novinám, které jsou staré už následující den, je Kristýnka mladičká dívenka, která má život před sebou. Čekají ji první lásky, občanský průkaz a v dohledné době i volba povolání.

Jak se Kladenskému deníku svěřila, ze všeho nejvíce ji přitahují počítačové hry. Pokud by to bylo jen trochu možné, chce se stát programátorkou.

„Ráda bych vystudovala obor, který je na to zaměřený, ale jak to bude, uvidím až příští rok, kdy budu dělat přijímačky," svěřila se Kristýna. O tom, že je školačka poměrně technicky založená, svědčí i její zájem o motocykly. „Ráda bych si udělala řidičák na motorku. Chtěla bych alespoň nějakou malou," řekla Kristýna Konečná. Kromě strojů s vlastním pohonem školačku přitahují koně.

„Nechodím do žádné jezdecké školy, ale koně se mi moc líbí. Čtu si o nich knížky. Baví mě i hra na kytaru a klávesy. Do hudební školy chodím už pět let. Vloni jsem na soutěži ve Stochově obsadila 3. místo," uzavřela školačka.

Vizitka: Kristýna Konečná. Narodila se ve stejný den jako Kladenský deník, tedy 3. května 1997. Patnácté narozeniny oslaví dnes. Chybět nebude veliký dort. S rodiči a dvěma sourozenci žije ve Slaném-Dolíně. (Tatínek Otta, sestra Zuzanka a bráška Tomášek slaví stejně jako Kristýna narozeniny v květnu). Oslavenkyně navštěvuje třídu 8. B, 1. základní školy na Hájích ve Slaném.

Veronika Janáková, Lány

Lány -  I když Kladenský deník jen občas prolistuje, má s ním jednu věc navždy společnou. Narodila se ve stejný den, kdy vyšlo jeho nulté číslo.

Veronika Janáková z Lán ještě chodí na základku, ale od září začne studovat na hotelové škole. Přesnou představu o své budoucnosti ještě nemá, ale kdyby si mohla vybrat, volila by modeling.

Na modelingu ji láká hlavně cestování, jednou by se chtěla podívat do Spojených států. „Zajímají mě tamější obchody a určitě bych zašla i do některého disko klubu," vyložila. Teď se Veronika těší, až ji maminka pustí na diskotéku, ale kdy to bude, ještě není jisté.

„V novinách mě asi také nejvíce zajímá móda, případně články o zvířatech. Mám čtyřletého německého ovčáka Rockyho, se kterým jsem dříve chodila i na cvičák," popsala Veronika část svých zájmů. Baví ji také tancování a občas se ještě sveze na koni. Obdivuje například anglické plnokrevníky nebo fríské plemeno.

„Na novinářské práci mi přijde zajímavé hledání témat, ale o kariéře žurnalistky jsem přemýšlela jen jednou," uvedla dnes už patnáctiletá studentka.

K narozeninám si přála nový notebook a i něco z kosmetiky. Maminka Michaela jí každý rok připravuje jahodový dort se želatinou. Kromě oslavy s rodinou se Veronika těší, až pojede s kamarádkami o víkendu na chatu, protože s přáteli ráda podniká různé akce.

Vizitka: Narodila se mamince Michaele a tatínkovi Miroslavovi 3. května 1997. Má ještě devítiletého brášku Lukáše. Chodí do lánské základní školy, na podzim začne studovat hotelovou školu. Zajímá ji móda, ale také psi, koně a cestování. V budoucí kariéře zatím ještě jasno nemá.

AUTOŘI: Kateřina Husárová, Sandra Bejšáková