Z programu zůstala pouze pouťová večerní zábava v sále místní hospůdky, kde k tanci a poslechu zahraje skupina Simmons.

Letošní rok vykazuje zatím silně nadprůměrné pokryti oblohy oblačností. „Úhrny slunečního svitu jsou s výjimkou dubna podnormální Jeho nedostatek může mít dopady na nižší průměrnou teplotu vzduchu, ale například i na psychické zdraví lidí," uvedl meteorolog Petr Dvořák.

Chladno a déšť dělají starosti i pořadatelům dalších akcí pod širým nebem. S nepřízní počasí se musí vyrovnat i pořadatelé pátečního dětského dne v areálu Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích. „Přesouváme vše do interiéru. K dispozici je divadlo, výtvarné dílny, hry pro děti a strašidelné podzemí," sdělil vedoucí skanzenu Pavel Rolinec.

Zde se budou v sobotu konat oslavy dne dětí ve Pcherách, na to zatím Zuzana Smrkovská z pořádajícího sdružení Pcherské maminky jasnou odpověď nemá: „Nevíme, jestli se uskuteční nebo je přeložíme. Další akce máme naplánovány až po letních prázdninách."

Třeba přípravy na sobotní Den dětí ve Slaném pokračují bez ohledu na déšť a zimu. „Věříme, že nám bude svítit sluníčko. Prostě musí. V programu zatím nic neměníme, naopak přidáváme nové atrakce, které se nám podařilo sehnat," řekl Kladenskému deníku hlavní pořadatel Jindřich Jindřich z domu dětí a mládeže Ostrov.

Den dětí mezi piráty by se měl 8. června konat ve Velvarech. do té doby se může nebe samozřejmě vyjasnit. Při nepříznivém počasí bude podle organizátorů změna termínu vyhrazena.

Jiní už se s deštěm vyrovnali změnou místa konání. Týkalo se to například akcí Pískání pro medvědy, která byla na poslední chvíli přesunuta z kladenské zámecké zahrady do kina Hutník, nebo vyhlášení výsledků Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2013.