Jen pět minut po půlnoci požádali strážníci o pomoc Hasičský záchranný sbor Kladno. U lesa Na Vyhaslém bylo asi třicet centimetrů vody na silnici, která odtékala do domů poblíž kruhového objezdu na Ostrovci. „V ulici Antonína Škváry došlo k ucpání kanalizace a voda vytlačila víko kanálu. Vzhledem k tomu, že tekla dále do zahrad, přivolali jsme na pomoc hasiče i pracovníky vodáren a dále už jsme jen odkláněli dopravu,“ uvedla Mluvčí městské policie Kladno Jiřina Forejtová s tím, hlídky celou noc sledovaly kritická místa, kde hrozilo zatopení.

Jen o čtvrt hodiny později vyjížděli hasiči ke Stochovu. „V hotelu na křižovatce Slovanka byl asi do metru zatopený sklep, kde je plynová kotelna. Na místo vyjela jednotka profesionálů z Nového Strašecí a také dobrovolníci ze Stochova. Společně pomocí plovoucího čerpadla vodu vysáli,“ sdělila mluvčí kladenského hasičského záchranného sboru Lenka Kostková.

Pravděpodobně největší škody deště napáchaly na šestipatrovém obytném domu v Pařížské ulici v Kladně. Voda zatopila střechu domu asi do 40 centimetrů a bohužel se prosákla i do jednoho z bytů. Pro hasiče se však jednalo o krátký výjezd, kdy pouze vyčistili odtokový kanálek.

„Asi v půl deváté jsme zjistili, že nám prosakuje voda ze stropu na chodbě a v koupelně, tak jsem to šla oznámit domovnici. Jsem z toho dost nešťastná, protože jsme před Velikonoci malovali a koupelnu nedávno zrekonstruovali,“ řekla nájemce bytu v nejvyšším poschodí.

„Hasiči zjistili, že na střeše bylo asi třicet centimetrů vody. Chyba však asi byl na naší straně, protože tam byl ucpaný kanálek. Naštěstí to odstranili a máme klid,“ dodala domovnice.