Svou vlastní duchapřítomností se dokázaly dostat na břeh samy bez pomoci záchranných složek, které jim v té době už spěchaly na pomoc. „Hasiči poskytli dívkám tepelný komfort a následně je předali do péče zdravotníků. Připomínáme, že led v tomto období už nemá dostatečnou tloušťku, proto na něj nevstupujte a nenechte na něm pobíhat ani své psy,“ upozornila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

O víkendu přitom jiné děti z tajícího ledu v Bažantnici už dvakrát vyháněli strážníci, které na jejich počínání upozornili kolemjdoucí. Poprvé varovali školáky v sobotu. „Na ledové ploše strážníci zastihli tři děti, které si tam užívaly svoji hru. „Hlídka děti zavolala a vysvětlila jim, že led je již slabý a hrozí, že se propadnou do ledové vody. Děti poté z místa odešly,“ popsala událost mluvčí strážníků Alena Purkytová.

V neděli se však v Bažantnici situace opakovala. I tentokrát museli strážníci děti napomenout, že riskují vlastní život,“ potvrdila mluvčí strážníků Alena Purkytová. Strážníci proto provádějí i nadále kontroly nebezpečných míst ve městě a opakovaně apelují i na rodiče, aby na své děti dávali větší pozor a upozornili je na možná nebezpečí.