Mezi děti zavítala také známá spisovatelka Bára Nesvadbová, která jim přečetla jednu ze svých pohádek.

„Do nových prostor jsme se nastěhovali v září, a protože školka vznikla přes prázdniny, nebyl čas ani peníze na nějaké velké vybavení jejího vnitřku. Přivítali jsme proto nabídku Libora Škrlíka a za finančního přispění sponzorů se vše podařilo," uvedla ředitelka Základní školy praktické, Základní školy speciální a a Mateřské školy v Pařížské ulici v Kladně Taťána Semančíková.¨

Zatímco v chodbě jsou vyobrazeny motivy ze známých českých pohádek, stěna v jídelně zobrazuje život na zemědělské farmě se spoustou zvířat. Motivy vybírala učitelka Kateřina Šíchová s ohledem na školní vzdělávací program. Nejedná se o prosté malby na zeď, nýbrž interaktivní. Jsou v nich umístěny magnetky, na něž mohou děti připevňovat různé doplňující obrázky. Ještě v letošním roce by mohly být malby doplněny o zvukové a světelné efekty.

Malíř Libor Škrlík má s výzdobou interiérů škol nebo dětských oddělení nemocnic dlouholeté zkušenosti.Jak ale sám říká, v Korálku poznal prý zcela něco nového. „Všechny zdejší děti jsou skutečně neuvěřitelné a myslím, že jsme tu otevřeli dveře tvůrčí činnosti dokořán. Bylo pro mě třeba nesmírně zajímavé sledovat, jak autistické děti reagují na různé barvy," podotkl malíř.

Mateřskou školu Korálek v současnosti navštěvuje devatenáct dětí s vadami řeči, zraku, sluchu nebo autisti.