Doktorka Veronika se v polní nemocnici na základně KAIA (Kabul International Airport). denně setkává s místními obyvateli, kteří za ní docházejí kvůli léčbě. Naprostá většina z nich žije ve velmi skromných podmínkách a často se jim nedostává ani základních potřeb. Afghánské děti na tom jsou často nejhůř, mnohé chodí i v zimě velmi málo oblečené, o obuvi ani nemluvě.

„Vzhledem k tomu se lékařka Veronika rozhodla uskutečnit sbírku ošacení, obuvi a hraček pro tamní děti. Rodiče z Unhoště a Brna s dětmi vybrali doma už nepoužívané oblečení a boty i věci na hraní.

Vše bylo v Unhošti ve školce zabaleno do krabic. Nakonec bylo potřeba sehnat dodávku, abychom materiál přepravili na letiště do Kbel. Odtud vše cestovalo v armádním letadle do Kábulu," řekl Kladenskému deníku vojenský kaplan Armády České republiky Marek Maxim Švancara.

Dar se následně podařilo předat afghánskému očnímu lékaři Hafizimu, jenž vše předal potřebným. „Díky projektu se podařilo adresně pomoci několika desítkám dětí. Hračky jsme dále rozdali v naší polní nemocnici. Bylo dojemné pozorovat afghánské děti, jak nevěřícně zírají do krabice s hračkami a mají obrovskou radost," uzavřel vojenský kaplan.