Jelikož kvalita soutěže rok od roku stoupá, bylo se nač koukat a z Grandu si ti nejlepší odnesli nejedno ocenění. Kladenský deník jako mediální partner nechyběl, stejně jako starosta Slaného Martin Hrabánek a místostarosta Pavel Zálom. Nadšené z výkonů dětí byly i celebrity v porotě. Pozvání přijali herec Richard Trsťan s kolegyní Martinou Hudečkovou.

„Úroveň jednotlivých vystoupení je čím dál vyšší, což mě těší a je radost se na děti koukat, jak se zdokonalují,“ řekl herec. Martina Hudečková dodala: „Vůbec nelituji, že jsem pozvání přijala, je to bezvadná akce,“ potvrdila herečka, která se na setkání s dětmi prý těšila už od září. 

Pořadájící DD Ledce a Jana Ruszo přivítaly na tanečním parketu účinkující z DD Nové Strašecí, DD Vrchlabí, DD Nová Ves u Chotěboře, DD Ústí nad Labem, DD Maštov, DD Žatec, DD Litoměřice a DD Dlažkovice.

Současně s tancem se hodnotilo 65 kreseb na téma „Milujem a malujem" s letní tématikou. Všichni zúčastnění se snažili reprezentovat své dětské domovy, a to se jim stoprocentně podařilo. Děti s nesmírným nasazením a chutí se předvedly v několika sestavách – tanec se šátkem, scénický tanec, sólo, duo, hip hop.

AUTOŘI: KATEŘINA HUSÁROVÁ, HANA TICHÁ