V pátek po 17. hodině po nich lidé běhali jako namydlené blesky. Konal se zde totiž první ročník obnovených Podprůhonských běhů do schodů. Přihlášení odvážlivci zdolávali trasu po dvojicích, každému byl pak stopován čas.

Soutěže se účastnily především děti, ale ani několik párů dospělých se nenechalo zahanbit. Vladimír Líba, předseda Spolku Podprůhon, jenž akci pořádal, byl s počtem závodníků spokojen. „Máme zde šest kategorií: do šesti, deseti a patnácti let. Dále soutěží dospělí a také jsme zařadili výzvu pro silné muže s názvem Vynes svou milou až na vrchol,“ řekl k akci Vladimír Líba.

Pořadatelé se nechali inspirovat nedávnou minulostí, kdy se do schodů závodilo prý často. „Také jsme to pojali jako rozloučení s prázdninami. Pro děti jsme na hřišti připravili táborák a občerstvení,“ dodal předseda.

Nejstarším účastníkem, který vyběhl v úctihodném tempu až na poslední schod, se stal jedenasedmdesátiletý Jaroslav Záhrubský. Moc dobře si prý pamatuje dřívější závody, kdy na vrchol běhal prozměnu jeho syn.

„Tehdy to bylo delší, jelikož schody vedly až nahoru k silnici. Ani nevím, proč tradice závodů zanikla. Lidé nemají o takové věci zájem,“ okomentoval dobu pan Záhrubský. Ačkoliv sám tvrdí, že se mu běželo hrozně, měl fantastický čas 44 vteřin.

Na druhou stranu nejmladšímu závodníku byly pouhé dva roky.