„Poradnu dosud navštívilo 52 lidí, a to nejen našich členů, ale i dalších občanů. Těch bylo 27. Z nich si čtyři nechali změřit hladinu cukru v krvi a tlak. Dva měli zvýšené hodnoty cukru i tlaku. Doporučili jsme jim proto návštěvu jejich lékaře a odborné vyšetření u diabetologa,“ uvedl předseda územní organizace Jiří Nachtigal.

Ostatní návštěvníci podle jeho slov dorazili spíše ze zvědavosti. Zajímala je dostupná literatura i možnosti nechat si udělat nabízené vyšetření. „Skvělé je, že ze zmíněných sedmadvaceti lidí naše organizace získala čtyři nové členy,“ poznamenal Nachtigal s tím, že zřízení poradny nebylo zbytečně vynaloženými prostředky. „Přes léto očekáváme nižší zájem, který podle nás opět vzroste na podzim,“ doplnil předseda.

Každý z příchozích si v poradně může nechat změřit hladinu cukru a tlak. Poskytovány jsou i poradenské služby a informační brožury. Časově se jedná o nenáročné úkony trvající jen několik minut. Čekací doby nejsou žádné. „Jsme v jednání s tím, že jednou měsíčně by sem mohla docházet diabetoložka, která by lidem měřila cholesterol. Vzhledem k finanční náročnosti těchto vyšetření ale hledáme sponzora,“ nastínil Nachtigal.
Poradnou poskytované služby jsou bezplatné, lidé hradí jen 10 korun na zdravotnický materiál.

Poradna je otevřena v úterý a čtvrtek od 14 do 17 hodin. Od října do konce února pak ve stejné dny od 13 do 16 hodin.

Další informace o poradně se lidé dozví v sobotu 18. dubna při Dnu zdraví pořádaném od 9 do 12 hodin v lékařském klubu kladenské nemocnice.

Den zdraví - sobota 18. dubna. Místo konání: Lékařský klub kladenské nemocnice. Zde je možné si od 9 do 12 hodin nechat změřit cholesterol, cukr v krvi, tlak, tep či tělní tuk.