„Přeji si, aby Městské Divadlo Kladno bylo zase jedním z nejlepších na úrovni České republiky, ne pouze „dobré“. Musí zasáhnout, obohatit ale i pobavit co největší počet obyvatel a diváků, nejen úzké publikum. Z tohoto důvodu, stejně, jako běžně dochází ke změnám například ve vedení sportovních oddílů, tak nastal čas na oživení a změny v celé společnosti Divadla Kladno (včetně Divadla Lampion), kde přestaly fungovat některé vnitřní procesy tak, jak měly,“ sdělil primátor.

„Po vzájemné dohodě uvolníme ruce úžasnému herci Honzovi Krafkovi, u něhož se projevily některé zdravotní problémy a který toho měl takzvaně až nad hlavu. A není divu, za všechna léta ve vedení divadla odvedl obrovský kus náročné práce. S kladenskými divadelními prkny se rozloučí pouze jako jednatel společnosti k poslednímu červenci, nikoliv jako jedinečný, talentovaný herec a lídr souboru. Nadále bude působit také v Divadle na Vinohradech. Na pozici uměleckého šéfa zároveň skončil Jaroslav Slánský,“ dodal Volf.

O tom, kdo bude nově zvolen do vedení Městského divadla Kladno, budeme čtenáře průběžně informovat.

Jan Krafka byl jednatelem kladenského divadla již v uplynulých letech, kdy ho ale z funkce v červenci 2019 odvolalo předchozí vedení města v čele s primátorem Danem Jiránkem (ODS). Poté byla na jeho místo v rámci výběrového řízení dosazena Irena Žantovská, která se vedení společnosti ujala v srpnu téhož roku.

Vlivem politických tlaků se kvůli tomu rozhodli odejít tehdy také stávající umělecký šéf Jaroslav Slánský, obě dramaturgyně a několik členů hereckého souboru. Po následném převratu v zastupitelstvu v září roku 2020 a návratu Milana Volfa do primátorského křesla, nastoupil Jan Krafka opětovně do funkce jednatele divadla a návrat oznámil i Jaroslav Slánský.