Bývalý jednatel Jan Krafka, který byl z funkce odvolán v černu, nebude v kladenském divadle působit už ani v pozici herce. Start divadelní sezony je tak nyní odložen, jelikož ta měla začít ve středu 11. září reprízou představení Hra, která se zvrtla. V něm měl právě Jan Krafka hrát roli Roberta. Tím však výčet zrušených představení nekončí. Stejně tak je zrušena páteční dopolední repríza hry Jak umřít na rokenrol či hra Brouk v hlavě, která se měla hrát v pondělí 16. září.

„Vedení divadla tato nová situace ze strany pana Krafky velice mrzí, ale rozhodli jsme se respektovat jeho svobodné rozhodnutí. Nikdo nemůže herce nutit, aby nedobrovolně vystoupil na jevišti. Na jeho výkonu by nesoulad byl znát a poznali by to i diváci. Proto jsme ihned začali nově vzniklou nelehkou situaci řešit,“ uvedla nová jednatelka Divadla Kladno Irena Žantovská.

Podle zdroje z Divadla Kladna měl Jan Krafka nejprve přislíbit hereckou výpomoc, nicméně odřekl ji údajně poté, co na něj byla podána ze strany města, a to prý přes advokáty zastupující město Kladno, dvě trestná oznámení. To však vedení radnice odmítá.

„Město ani žádný advokát města trestní oznámení na pana Krafku nepodal. Divadlo bude i nadále fungovat. Město již v lednu na jeho provoz vyčlenilo více prostředků než kdykoliv v minulosti. Je teď na hercích, zda budou chtít na Kladně pokračovat a hledat společnou cestu k řešení problémů,“ reagovala radnice na oficiálním facebookovém profilu.

Výpovědi
Ukončit pracovní poměr v divadle se již rozhodly obě dramaturgyně, a to Kristýna Čepková a Anna Smrčková, výpověď několik týdnů po odvolání jednatele Jana Krafky podal umělecký šéf souboru Jaroslav Slánský.

„Učinil jsem tak z několika důvodů. Jedním z nich je, že stávající vývoj nezaručuje bezproblémový chod instituce po skončení sezony 2019/2020. Je naprosto zřejmé, že tato sezona je pouze udržovací bez jasně deklarované vize, kam má městské divadlo dále směřovat,“ uvedl Jaroslav Slánský.

„Pokud kdokoliv ze zaměstnanců podá výpověď, je to pouze z jeho vlastní vůle a rozhodnutí. Paní Žantovská se i radě města zavázala, že v nadcházející sezóně se z jejího popudu nebude nic měnit. Mluvit tedy o udržovací sezoně je zkreslené," reagoval už dříve primátor města Dan Jiránek.