„Dívky soutěžili v již tradičních disciplínách – rozhovoru s moderátorem, aerobiku, módní přehlídce a volné disciplíně. Jejich volba v ní padla převážně na moderní tanec, ale viděli jsme také step či hru na klavír,“ informovala za pořadatele Monika Javoříková.

Po sečtení všech bodů udělené porotou vykrystalizovalo konečné pořadí základního kola. V něm zvítězila Sabina Krausová z Černuce, před druhou Martinou Vaňkovou ze Slaného a třetí Veronikou Labounkovou z Kvílic. První tři dívky postupují do oblastního kola, jež se uskuteční 4. dubna v Městském divadle ve Slaném. Jejich náhradnicí se stala Lucie Šedová ze Zlonic. V oblastním kole se o titul utkají se svými konkurentkami z Neratovic, Březin a Rumburka.

„Kladenské základní kolo bude 13. února a přihlásilo se do něho pět dívek Nejlepší z nich postoupí rovněž do oblastního kola které se uskuteční 2. května ve Středočeském divadle v Kladně. Soutěžit zde budou například proti děvčatům z Pardubic a Prahy. Toto oblastní kolo také pořádá náš Ostrov,“ sdělila Javoříková.

Nejúspěšnější dvě děvčata z obou oblastních kol získají možnost zúčastnit se celorepublikového finále soutěže, které se uskuteční v červnu v Jičíně. (rob)