Slánské městské divadlo hostilo vsobotu odpoledne dvanáct dívek ze Slaného, Březin, Neratovic a Mostu, které se účastnily oblastního kola letošní soutěže Dívka 2009.


Tuto soutěž vyhlašuje Občanské sdružení Dívka Jičín pro třinácti až patnáctileté dívky vcelé ČR a slánský DDM Ostrov ji připra〜vuje pro náš region již řadu let.


Ve Slaném se pořádá základní i oblastní kolo, ze kterého postupují do celostátního květnového finále vJičíně dvě soutěžící a jedna náhradnice.
V tříhodinovém bloku se předvedlo všech dvanáct dívek při krátkém pohovoru smoderátorem, aerobiku, volné disciplině, většinou moderními tanci, a módní přehlídce stylově zaměřené na dobu gotiky.


Celá soutěž byla tvořena volně použitými scénkami i hudbou zfilmu Noc na Karlštejně. Dobovým odpolednem vroli pana Peška vtipně provázel Martin Zajíček a jeho snoubenka Alena - Linda Hanzalová, vedoucí Dětské scény.


„Myslím si, že to bylo příjemné odpoledne. Děvčata se snažila co nejlépe prezentovat svoje dovednosti a nápad smódou gotické doby byl pro mne zajímavý,“ uvedla jedna zpřítomných návštěvnic. Doplnila, že uznání patří i pracovnicím Ostrova Vlaďce Ranecké a Monice Javoříkové, které soutěž připravily a sdívkami celou akci nacvičily.


Na závěr odpoledne byly vyhlášeny výsledky místního oblastního kola a současně i vítězky souběžných soutěží – Miss Press Kladenský deník a Miss Sympatie.


Zlato vybojovala Martina Jinochová zNeratovic, stříbro Tereza Roubalová z Kralup nad Vltavou a bronzovou se stala slánská Martina Vaňková.
Miss Press Kladenský deník se s 2751 hlasy stala Tereza Roubalová a titul Miss Sympatie si odnáší Martina Jinochová.

Hana Tichá