Organizátoři stanovili oficiální termín zahájení integrovaného provozu na 26. srpen. Jízdenky PID budou nově cestujícím platit také na všech linkách kladenské MHD. Současně s integrací dojde k přečíslování těchto linek. Pro snadnou zapamatovatelnost jim až na výjimky zůstane stejná koncová číslice.

Cestující současné linky číslo 1 budou nově jezdit linkou 601 a tak dále. Většina tras stávajících linek MHD se však nemění. Stávající linka 7 (nově 607) bude doplněna o spoje do Třebichovic a o víkendu už nepojede na Havlíčkovo náměstí. Tyto spoje nahradí linka 602. Linka 17 (nově 617) bude doplněna o spoje linek A36 a A47 do Slaného a Mělníka. Návrhy jízdních řádů linek z Kladna do Prahy, městské hromadné dopravy, ceny jízdného a další informace můžete již nyní získat na stránkách Pražské integrované dopravy.

„Integrovaná doprava se vyplatí především těm, kdo pravidelně cestují mezi Kladnem a Prahou za prací nebo studiem. Město Kladno to bude stát nemalé finanční prostředky. Přesto jsme na základě přání občanů na integraci i našich linek hromadné městské dopravy přistoupili. Věřím, že 26. Srpna budou mít organizátoři všechny smlouvy s dopravci podepsány a budou vyřešeny všechny technické záležitosti tak, aby po prázdninách fungovala doprava mezi Kladnem a Prahou bez problémů,“ řekl kladenský primátor Milan Volf. Pro cestující převážně kladenské městské hromadné dopravy se nic nemění. Nadále zůstávají zachovány slevy, které poskytuje město včetně jízdenek za korunu pro studenty, žáky a seniory. Pokud cestující pojede jednorázově do Prahy , zakoupí si v prvním spoji jízdenku v hodnotě 54 korun, která mu bude platit 180 minut ve všech integrovaných linkách na trase KladnoPraha, a to včetně městské dopravy v obou městech.

Největší změnu zaznamenají dojíždějící. Pokud mají zakoupené kupony pro pražskou dopravu, bude pro ně výhodné dokoupit si tarif i pro Kladno za 700 korun měsíčně nebo 1800 korun čtvrtletně. S takto nabitým kuponem budou moci využívat bez jakéhokoliv omezení všechny spoje z Kladna do Prahy, ať už se bude jednat o autobusové nebo vlakové, a opět MHD v obou městech.