Napojení kladenského vlakového nádraží na linky městské dopravy je dlouhodobě připomínkováno jako nevyhovující.
„V minulosti byl dvakrát zahájen provoz na samostatné lince spojující kročehlavské sídliště s nádražím, po roce byl ale vždy z důvodu nenaplnění kapacity zastaven," připomněl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Nyní zvolená varianta je úpravou trasy stávající linky číslo pět, která v úseku mezi zastávkami Holandská a Na kovárně nově obslouží zastávku Nádraží. V pracovní den pojede ve dvacetiminutovém intervalu, ve dnech volna bude interval půl hodiny.

„Časy průjezdu zastávkou u vlakového nádraží jsou voleny tak, aby umožnily zejména ve směru z kročehlavského sídliště návaznost na většinu vlakových spojů," informoval ředitel.

„Určitě jsem rád, že ČSAD rozhodlo, že pětka pojede k nádraží. V létě to tolik nevadilo chodit kus pěšky, ale v zimě to určitě bude příjemné. Navíc ráno možná ušetřím trochu času a budu si moci pár minut přispat," kvituje krok dopravce student Milan Horák z Kladna, který několikrát týdně autobusu zmíněné linky využívá při svých cestách do vysoké školy v Praze.

Linka číslo pět začíná na Okrsku 0 a přes Okrsek 2 pojede k nádraží. Na opačné straně vyjíždí od Sletiště a pokračuje okolo nemocnice přes náměstí Svobody, autobusové nádraží, divadlo a sídliště Svépomoc rovněž k nádraží. Změna nastane od ranního výjezdu v sobotu 1. února. Dosud museli cestující docházet k nádraží ze zastávek autobusů zmíněné linky několik set metrů.