Finanční podporu obdrželi například zástupci Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí, Centrum služeb Slunce všem nebo sbory dobrovolných hasičů.

„Nabídnout pomocnou ruku potřebným není pro naše zaměstnance cizí. Minigranty byly příležitostí pro všechny, již se ve volném čase nějakým způsobem angažují nebo by rádi pomohli s podporou projektu, o jehož potřebnosti a důvěryhodnosti jsou přesvědčeni,“ uvedl generální ředitel SV Anatol Pšenička.

„Vybrat mezi dvanácti velmi zajímavými myšlenkami ty nejlepší bylo složité. Vyhodnoceny byly nakonec projekty organizací, v nichž se alespoň v nějaké míře naši pracovníci angažují,“ upřesnil Pšenička.

Ředitel Nadačního fondu Veolia Jan Dolínek prozradil, že v letošním roce bylo mezi zaměstnance rozděleno přes tři miliony korun na veřejně prospěšné projekty.

„U příležitosti Evropského roku dobrovolnictví se jedná o rekordní počet podpořených žádostí i částku věnovanou v jednom roce na dobré skutky pracovníků Středočeských vodáren, kteří ve svém volném čase pomáhají jako dobrovolníci,“ řekl Dolínek.

„Každým rokem navyšujeme rozpočet minigrantů, protože velmi rádi podporujeme snahu lidí měnit svět k lepšímu,“ dodal Dolínek.

„Mám velkou radost, že žádost o přidělení minigrantu pro Centrum služeb všem v Unhošti byla vyřízena kladně a příspěvek bude využit na správnou věc,“ neskrývala radost jedna z úspěšných žadatelů Jiřina Provalilov.

„Peníze použijeme na novou chladicí vitrínu a pracovní oděvy pro naše handicapované spoluobčany. Ti zde ve cvičné kavárně a pekárně vyrábí všelijaké dobrůtky a laskominy. Je krásný pocit, že i takto pomáháme těmto lidem začleňovat se do společnosti,“ uzavřela Provalilov.

Zajímavou novinkou letošního roku byl nárůst žádostí od dobrovolných hasičů a záchranářů.

„Pravděpodobně to souvisí s tím, že si záchranné a krizové akce v posledních letech vyžadují pozornost nás všech čím dál více,“ vysvětlil Jan Dolínek.