Akce s níž se přihlásili, byla oprava vozu CAS 32 Tatra 138 s rokem výroby 1967, kterému říkají Anděla. Získali ji od již neexistujícího Sboru dobrovolných hasičů Kladno-Dříň. Na celkovém rekonstrukci se podílel celý sbor a trvala dvacet měsíců.

S nápadem přihlásit sbor do soutěže přišel David Korecký. „Na tu myšlenku mě přivedl jiný dobrovolný hasič, jehož sbor skončil minulý rok na druhém místě. Řekl jsem si, proč bychom to také nezkusili," uvedl David Korecký.

Brandýsečtí tvořili v soutěži takovou výjimku. „Většina hasičů se přihlásila s jednodenní akcí a ta naše trvala rok a půl. Z počátku jsme ani nevěděli, zda nám to komise uzná," dodal Korecký. Když už se rozeběhlo hlasování, začali se dobrovolníci otáčet. „Informace jsme měli na našich webových stránkách i obecních, sdíleli jsme je na facebooku a vyhlásili místním rozhlasem. Markéta s Míšou roznášely také letáčky do schránek," popsal mladý hasič.

Nakonec sbor získal 172 hlasů. „Doufali jsme ve druhé místo, dělilo nás od něj jen pár hlasů. Ale deset tisíc korun jen tak na ulici nenajdeme," podotkl Korecký. 

Výhru hasiči investují do oprav svého druhého auta jménem Milenka. Vše zvládnou členové sboru sami, jelikož, jak řekl Miroslav Obst, většina z nich jsou automechanici.

Oslava úspěchu ještě nebyla, ale hasiči společně sledovali on line přenos z galavečera udílení cen. „Měli jsme velkou televizi propojenou počítačem a drželi palce. Ovšem asi tak deset minut před vyhlášením výsledků přenos vypadl," uvedla vedoucí hasičské mládeže Markéta Slapničková. Za Brandýsecké ocenění přebírali starosta sboru Jiří Veselý, velitel jednotky Roman Ondráček a David Korecký.

„Docela se nás dotklo, že nám zkomolili jméno a místo Brandýsek řekli Bryndýsek. Nevěděli jsme, jestli jsme to my nebo ne," doplnil dobrovolný hasič.

Sbor se může do soutěže opět přihlásit až za čtyři roky. Ale výjezdová jednotka dobrovolných hasičů Brandýsek má v plánu se příští rok soutěže zúčastnit. „Ještě nevíme s jakým zásahem," uzavřel Korecký.

Kromě oprav Milenky, jak se druhé vozidlo jmenuje, mají členové sboru v plánu mnoho další práce. „Předěláváme klubovnu pro děti. Už jsme vyměnili nábytek, chceme prostory barevně vymalovat, dát nové stoly a celkově vytvořit hravější prostředí," vyjádřila se Markéta Slapničková