Ti požadovali, aby byly na most nainstalovány bezpečnostní zábrany podobně jako na Nuselském mostě. Parta studentů se tehdy dala do práce, sepsala petici, díky které doufali, že docílí zabezpečení tohoto sebevrahy vyhledávaného místa. Snaha kamarádů ale rozdělila občany Kladna na dva tábory. Zatímco jedni volali po okamžitém zabezpečení mostu, druzí byli zásadně proti. Podle nich by šlo jen o pouhé plýtvání peněz, protože sebevrazi by si prý našli jiný způsob. Přesto byla petice nakonec předána do rukou kladenského primátora Milana Volfa.

„Se studenty se pan primátor setkal a nad problémem diskutovali. Rada města vzala petici na vědomí a problémem se bude nadále zabývat. Řešení musí jednat maximálně ztížit sebevrahům jejich čin dokonat, zároveň však musí splňovat i určité estetické hledisko. Najít řešení, které bude splňovat oba tyto aspekty je nyní úkolem architektů,“ informovala mluvčí magistrátu Lenka Růžková. Jak vše dopadne? To je zatím ve hvězdách.

„Mám obavy, aby se vůbec něco dělo. Co se kamarád vrátil do normálního života, spíše jsme se věnovali naplno jemu než abychom řešili most,“ řekla jedna ze studentských aktivistů.