Po výměně vedení radnice v roce 2018, kdy do primátorského křesla usedl v Kladně Dan Jiránek (ODS), ovšem propáslo Kladno téměř jistou dotaci na terminál ve výši 100 milionů korun. Následně byl původní projekt překreslený a okleštěný s tvrzením, že radnice tímto zásahem ušetří desítky milionů korun při tvorbě nového terminálu.

Po návratu primátora Milana Volfa na radnici v září rou 2020, kdy se vládnoucí koalice v Kladně předčasně a nečekaně přeskládala, je předchozí úsporná verze terminálu považována současným vedením města spíše za paskvil než úsporu peněz.

„Dokončený projekt, který vzešel z urbanisticko-architektonické soutěže, byl zrušený, a to včetně již vydaného stavebního povolení. Nahrazený byl zcela nevyhovujícím projektem, který nepřináší do městského prostoru žádné velké změny. Zásadní je přitom vytvořit plnohodnotný multifunkční městský prostor. Kvůli zrušení stavebního povolení jsme bohužel znovu na začátku. Zda dozná původní projekt nějakých změn, než bude znovu požádáno o stavební povolení, v tuto chvíli neumíme říct,“ sdělila mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Výsledná podoba i cena může být nakonec i docela jiná.