V charitativním projektu Dr. Klaun, jehož generálním partnerem je obchodní řetězec, klauni za poslední rok uskutečnili 401 návštěv a rozesmáli téměř 15 tisíc dětí nejen v Kladně, ale i dalších osmi nemocnicích v České republice!

Léčba smíchem hospitalizovaným dětem dovoluje zapomenout na jejich trápení a cizí nemocniční prostředí, ve kterém se ocitli, a napomáhá přirozeným uzdravujícím procesům. Bylo vědecky prokázáno, že smích pozitivně ovlivňuje imunitní systém, uvolňuje skryté uzdravující síly a posiluje chuť k životu. „Speciálně vyškolení klauni pravidelně navštěvují vybraná dětská oddělení v nemocnicích, kde tráví na pokojích čas s dětmi a každému věnují individuální pozornost. Společně kouzlí, tančí, hrají hry či z balónků tvoří zvířátka,“ popisuje Renata Maierl, mluvčí generálního partnera projektu.

Tým Dr. Klauna se skládá z profesionálně vycvičených klaunů, kteří prošli odbornou přípravou a tréninkem zaměřeným na empatii a improvizaci, aby dětem usnadňovali jejich náročný pobyt v nemocnici. Zábavné programy projektu se staly nedílnou součástí psychologicko-sociální péče o mladé pacienty vybraných nemocnic.

"Díky podpoře sponzora se za rok a půl podařilo získat pro organizaci Chance 4 Children nejen finanční podporu ve výši 2 500 000 korun, ale také speciální „klaunské“ auto, které organizaci ulehčuje cestu za dětskými pacienty," dodává J. Rafal Wojas z Chance 4 Children.