Se slzami v očích přebírala Ludmila Ředinová, starostka Běloků, symbolický šek na částku milion korun. Peníze jsou darem zaměstnanců severomoravských železáren, které shromáždili ve sbírce na pomoc červnovou povodní postižené obci.

Do Běloků je osobně přivezl generální ředitel strojírenského podniku Jan Czudek. Peníze malá vesnička nedaleko Kladna dostane na účet v nejbližších dnech.
Běločtí jsou tak v pořadí třetí obdarovaní na Kladensku v tomto týdnu dobrovolníky z Třince. Pomoci ve výši dvou milionových šeků se dočkaly ve čtvrtek také Dolany 
a Hostouň.

Pro Běloky je částka blížící se milionu korun neuvěřitelná. Obec s ročním rozpočtem 1,4 milionu korun za peníze od zaměstnanců třineckého hutního podniku opraví napáchané škody na chodníku 
u potoka včetně jeho koryta.
„Ulici, jíž chodník vede, nazveme symbolicky Třinecká. Doufám, že další prostředky využijeme také pro čištění místního rybníka, který povodeň zanesla bahnem," řekla starostka.

„Já tomu pořád nemůžu uvěřit," kroutil hlavou místostarosta obce Jaroslav Poláček. Starostka podotkla, že si solidarity lidí ze 400 kilometrů vzdáleného regionu velmi cení.
Milion korun od severomoravského hutního podniku získaly tento týden také obce Hostouň u Prahy, která potřebuje stovky tisíc korun na vyčištění koryta místního potoka a rozšíření kritického místa.

Obec Dolany, která je kvůli povodni dosud neprůjezdná, velká voda zničila dětské hřiště, chodníky, místní komunikace a napáchala další škody za miliony korun.

„Finanční podporu jsme se rozhodli poslat jako výraz solidarity tam, kde působil přírodní živel, s nímž sami máme nemalé zkušenosti. Železárnami také protéká řeka a víme, co může při povodních způsobit, a jak je člověk proti ní bezmocný," podotkl generální ředitel železáren Jan Czudek.
Potřebné koruny už obě obce mají na účtu několik týdnů.

Dolany už dokonce stihly vybudovat nové hřiště pro děti 
i se všemi novými herními prvky. Na situaci po velké vodě se do obou obcí přijel ve čtvrtek podívat také nový ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský spolu s předsedou Ústřední povodňové komise 
a bývalým ministrem Tomášem Chalupou, který pomoc zdejším lidem inicioval.

Obce na Kladensku během povodňové situace navštívil a na vlastní oči viděl, co voda napáchala.