K oslavám patřila i putovní fotografická výstava o životě a charitativní činnosti Olgy Havlové. Třiatřicet fotografií na plakátech připomíná začátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání Olgy Havlové s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se známými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou.

Další fotografie zachycují prostředí předrevolučních psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Při oslavách a vzpomínkách nechyběli v zahradě nouzovského domova ani hosté z Výboru dobré vůle Olgy Havlové, ředitelka Monika Granja s kolegyní Soňou Brišovou nebo správní rady Vojtěch Sedláček. Mezi hosty byli i zakladatelé Slunce manželé Jaroslav a Blanka Dvořákovi, současný ředitel školy Slunce Jakub Dvořák nebo zástupci Unhoště a Kladna.

Zařízení v Nouzově skvěle funguje i díky podpoře sponzorů a mecenášů. Tentokrát přivezla finanční dar Eliška Hrušková z pražského Gymnázia na Zatlance, která zastupovala školní studentský výbor.

„Se spolužáky jsme se loni zapojili do projektu Daruj srdce, který zašťiťuje Výbor dobré vůle, a zapojuje tak mladé lidi do okolního dění. K podpoře jsme si vybrali organizaci Slunce. Projekt jsme spolu dalšími deseti subjekty z celé republiky vyhráli a získaných dvacet tisíc korun dostal Nouzov na dovybavení relaxační místnosti Snoezelen, kde jsou zvukové a světelné prvky, vůně a hudba,“ připomněla Eliška Hrušková.

Setkání přálo slunečné počasí a zahrada byla plná klientů, jejich rodinných příslušníků i klientů ze spřátelených zařízení, třeba z Domova Ráček z Rakovníka nebo z Centrinu z Unhoště.

K dobré náladě hráli a zpívali muzikálový zpěvák Josef Štágr, zpěvačka a kytaristka Monika Sonk, sbor Základní umělecké školy Unhošť pod vedením ředitele Andreje Moroze a pěvecký sbor Slunce pod vedením Kateřiny Procházkové. Své umění představil rovněž nevidomý klávesista Vladimír Albrecht. Moderoval a zpíval František Konvalinka.