Dopravní uzavírky začaly po obnovení provozu ve všech směrech u rozdělovského mostu. Teprve pak totiž mohla být uzavřena ulice Železničářů, jinak by doprava ve městě zkolabovala. Jak již Kladenský deník informoval, v ulici Železničářů dělníci opravují povrch vozovky a chodníky. Řidiči komunikaci neprojedou v období první části rekonstrukce v úseku od ulic Milířovy až po Vojanovu. V této etapě nebude umožněn vjezd z Vaníčkovy ulice. Tato situace potrvá až do konce měsíce srpna.

V druhé části oprav, které potrvají do konce září, se motoristé nedostanou na silnici mezi ulicemi Vojanovou a Wolkerovou. Objížďka povede přes ulice Josefa Čapka, Jaroslava Kociána, Milady Horákové a jiné části ulice Železničářů. Její jednotlivé části budou pro vozidla po dobu stavby zcela uzavřené a neprůjezdné. Wolkerova ulice směrem na Beroun bude podle informací magistrátu zcela bez omezení.

Další dopravní omezení mohou Kladenští očekávat v blízké době ve Švermově. Z důvodu výstavby kanalizace budou uzavřeny ulice, po kterých denně projede dvacet tisíc vozidel. Město chystá velkou informační kampaň.

„Po uzavření smlouvy budou odborníci z odboru dopravy společně s dodavatelem koordinovat jednotlivé etapy práce tak, aby to bylo dopravně řešitelné. Před zahájením prací budou pomocí médií a webových stránek města deklarovány plánované uzavírky v dostatečném předstihu. Systém bude nastaven tak, že ve vytipovaných vzdálenějších místech na Kladensku, například u Knovíze nebo Velvar, budou informace o uzavírkách. Řidiči tak mohou rovnou zvolit jinou trasu, aniž by museli do města vjet. Chceme takto nasměrovat především nákladní dopravu,“ vysvětlil náměstek primátora Miroslav Bernášek.

V kladenském regionu musí řidiči počítat s částečným omezením kvůli výstavbě kanalizace na silnicích kladenské a karlovarské směrem na Doksy. Provoz je řízen pomocí dvou semaforů kyvadlově. Situace pravděpodobně potrvá celý srpen. U Třebichovic je omezený provoz v obou směrech na Slaný.

Práce na inženýrských sítích si vyžádaly kyvadlové řízení dopravy pomocí semaforu. Dopravní komplikace budou provázet řidiče na výjezdu u Bratronic. Zde bude až do 31. prosince řízen provoz kyvadlově v jednom směru. Poslední zjištěné komplikace jsou u obce Svinařov v obou směrech na Smečno a Libušín, kde je stavba kanalizace nahlášena až do 31. října tohoto roku.