Podle opozičního zastupitele Přemysla Mužíka (Volba pro Kladno) tkví hlavní problém ve formulaci smlouvy a mohlo by tím hrozit vrácení dotace kvůli údajnému porušení pravidel Evropské komise.

Primátor Dan Jiránek (ODS) ale tvrdí, že vše je v souladu se zákonem. „Dotace pro hokej byla schválena jako mimořádná u příležitosti vstupu do extraligy. Připadá nám, že to nemůže ohrozit obchod mezi státy Evropské unie. Navíc je to neopakovatelná dotace, jednorázová. Jde o takzvanou de minimis. Díky tomu jsme přesvědčeni, že to ničemu nebrání, aby se takto mohly poskytnout peníze,“ řekl primátor.

Mimořádnou finanční injekci pro klub schválilo 18 z 33 zastupitelů. Přemysl Mužík ale i tak trvá na svém, že smlouva je napsaná tak, že je v rozporu s nařízením Evropské komise. „Chceme do hokeje dát peníze, rádi dáme i více peněz, ale musí to být uděláno tak, aby to neohrozilo klub,“ zdůraznil Mužík.

Rytíři Kladno se dostali do extraligy po pětileté pauze. Klub patří Jaromíru Jágrovi od roku 2017. Zastupitelé tehdy schválili prodej třicetiprocentního podílu města. Do té doby měl hokejista v klubu sedmdesátiprocentní podíl. Městu patří stadion, na jehož provoz dává ročně kolem 20 milionů korun a nyní chystá jeho rekonstrukci.