Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Galerie byla vydražena, kupující nabídl 9,6 milionu korun

Kladno-Zdevastované bývalé galerii Bohemia Art u sítenského mostu v Kladně se v úterý začalo blýskat na lepší časy. V salónku nedalekého hotelu se konala veřejná dražba tohoto objektu. Nejvyšší částku nabídl podnikatel a starosta Unhoště Ivan Záboj. Za koupi galerie zaplatí 9,6 milionu korun, tedy přibližně třikrát více než činilo nejnižší podání. Využití budovy zatím nechce příliš specifikovat.

23.10.2007 4
SDÍLEJ:

Licitátor ukončil dražbu ve chvíli, kdy už nikdo nezvýšil nabídku 9,6 milionu korun.Foto: Deník/Robert Božovský

Někdejší galerie byla dražena jako důsledek konkurzu vyhlášeného 15. dubna 1997 Krajským soudem v Praze na společnost Bohemia Art. „Konkurzní správce má dvě možnosti prodeje. První je výběrové řízení podmíněné souhlasem soudu a věřitelského výboru. Druhou pak častější a transparentnější veřejná dražba,“ sdělil licitátor Jaroslav Novák. O koupi zpočátku licitovali čtyři vážní zájemci. Nad hranici devíti milionů korun vydrželi dva. Nejvíce pak nabídl Ivan Záboj, a to 9,6 milionu korun. „S touto cenou jsem spokojen,“ sdělil po dražbě Kladenskému deníku.

Spokojen byl i licitátor Novák. „Nabídka byla třikrát vyšší než činilo základní podání a dvakrát vyšší než zněl odhad znalce na cenu dražené nemovitosti a pozemků,“ poznamenal s tím, že kupující je povinen sumu uhradit do 60 dnů po dražbě.

Objekt byl postaven a kolaudován v roce 1985 jako galerie uměleckých předmětů. K tomuto účelu byl využíván až do poloviny devadesátých let. Po prohlášení konkurzu na společnost Bohemia Art postupně chátral. Bylo z něj demontováno a odneseno vnitřní vybavení. V současnosti tak zůstal prakticky hrubou stavbou, kterou bude nutné kompletně rekonstruovat. „Opravován bude asi dva roky a náklady na rekonstrukci odhaduji na přibližně patnáct milionů korun. S pracemi začneme ihned po vyřízení administrativních záležitostí ohledně převodu majetku, což bude trvat několik měsíců. Samozřejmě areál zabezpečíme,“ prohlásil Záboj.

Nový vlastník zatím nechce blíže specifikovat využití objektu. „Galerie už zde nikdy nebude. Určitě se ale bude jednat o činnost, která se kultury bude dotýkat. Znamená to, že budova bude přístupná pro veřejnost,“ naznačil Záboj. Zároveň uvedl, že využití nebude nijak souviset s provozem nedalekého hotelu, jehož je ředitelem.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení