„S naším výsledkem si myslím, že je realistické do jisté míry počkat na oslovení jiných stran, které se dostaly do zastupitelstva a bavit se o tom, kdo je nejblíže naším představám, jimiž bychom byli schopni naplnit svůj volební program,“ okomentoval situaci Hložek.

Nikdo zatím nechce prozrazovat žádná konkrétní jména stran. „Bezesporu se koalice nějakým způsobem uskuteční, ale v jaké podobě, to v tuto chvíli nelze říkat,“ řekl Ivo Rubík.

Ten je podle svých slov s výsledky komunálních voleb velmi spokojen, slánští voliči prý projevili neuvěřitelný cit. „Já osobně a celé naše uskupení jsme si zažili neuvěřitelně špinavou provokativní volební kampaň, která byla zaměřena prioritně na mou osobu, takže si myslím, že z tohoto pohledu slánští voliči projevili naprosto neuvěřitelný cit. Protože každý druhý, který přišel k volbám, tak dal křížek mě a ti kteří tu negativní volební kampaň, někdy až nechutnou, vedli, propadli,“ vyjádřil se Ivo Rubík.

Včerejší významný den strávil žehlením a sledováním televize. „Já prostě takové věci neprožívám, že bych seděl na internetu. Skutečně jsem dělal domácí práce, žehlil jsem a při tom jsem se díval na televizi. Teprve těsně před koncem, jsem dostal z městského úřadu zprávu, že už to bude sečtené. Tak jsem se na to šel podívat,“ popsal současný starosta.

Naopak lídr ČSSD Martin Dušák na výsledky napjatě čekal. „Seděl jsem u internetu a sledoval jsem předběžné výsledky,“ okomentoval svůj včerejší den.

S výsledem je prý velmi spokojen. „Je to jeden z nejlepších výsledků za posledních dvacet let ČSSD ve Slaném,“ dodal Dušák.


Nejvíce křešel získala ODS pod vedením současného starosty Ivo Rubika, rovných deset. Na šest usednou kandidáti ČSSD, čtyři přisoudili voličiTOP 09 a SNK Volba pro Slaný. KSČM získala tři místa. Po dvou majíUnie pro sport a zdraví aSdružení NK a KDU-ČSL.
Nové složení zastupitelstva - za ODS - Ivo Rubík, Pavel Bartoníček, Martin Hrabálek, Petr Čapek, Ladislav Schneider, Tomáš Kunst, Karel Vávra, Miroslav Hampl, Svatopluk ŠvábaZbyněk Frolík. ČSSD - Martin Dušák, Bohumil Šrom, Jaroslav Matějka, Milan Šourek, Stanislav Švarc, Oldřich Kocourek.TOP 09 a SNK Volba pro Slaný - Jaroslav Hložek, Stanislav Berkovec, Libor Dobner, Marie Peterková. KSČM - Ladislav Peška, Jana Klasová, Pavel Vavrařovský.Sdružení NK a KDU-ČSL - Vašek Bohumil a Vladimír Kulich.Unie pro sport a zdraví - MiroslavaKaisrlíková a Jakub Heřman.